To już potwierdzone: pokieruję pracami zespołu negocjacyjnego #PE nad nowymi rozwiązaniami dla magazynów gazu - #KE ogłosiła dziś projekt tych przepisów. Nie ma pełnego bezpieczeństwa energetycznego #UE bez kontroli nad krytyczną infrastrukturą. Działamy!💪 #REPowerEU
Jerzy Buzek
5,650 posts
Former MEP and EP president. PM of Poland 1997-2001. Poseł do Parlamentu Europejskiego 2004 - 2024, dawniej przewodniczący PE i Premier Polski.
- We wtorek ruszy #BalticPipe. To zwieńczenie koncepcji mojego rządu uniezależnienia się od dostaw z #GAZPROM i połączenia się z szelfem norweskim. Ten projekt nie powstałby bez @PiotrNaimski .Piotrze, dziękuję Ci za niezłomność i gratuluję otrzymanego dziś Orderu Orła Białego!
- Mamy to! Będą zapasy (gazu) na zimę, zamiast "zapasów" (o gaz) z Rosją zimą: przepisy o magazynach uzgodnione z Radą #UE!💪 Niezwykłe tempo prac i ich stawka: zimą nie zabraknie już gazu dla obywateli, MŚP, biznesu. Udało się też (w końcu!) wpisać w prawo UE wspólne zakupy gazu.
- Kochani, dziękuję za wszystkie życzenia urodzinowe! Pozdrawiam Was z drogi, co jest świetną metaforą: jadę przed siebie, staram się przepisowo, ale bez potrzeby nie zwalniam a i wiem, że za każdym zakrętem czeka mnie coś fajnego;-) Ściskam, Wasz Jerzy Buzek
- Jest taka pieśń, w której Okudżawa śpiewał o Wysockim: "Jak potrafił, tak żył, a bezgrzesznych nie zna przyroda". Panie Redaktorze Durczok, zasmucał nas Pan czasem bardzo, dziś zasmucił znowu. Odpocznij teraz i zaznaj spokoju. Głębokie wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.
- Nasze wejście do Unii i NATO było marzeniem pokoleń Polaków o wolnej, bezpiecznej Polsce.Negocjując przez 4 lata nasze członkostwo w UE, nie wyobrażałem sobie, że jakiekolwiek polskie władze doprowadzą do tak dramatycznej sytuacji. #Artykuł7
- To weto rządu to weto dla naszych przedsiębiorców i samorządowców; dla młodych i seniorów; edukacji,nauki i kultury; to igranie ze zdrowiem i życiem w pandemii,weto dla pokoleń walczących o suwerenną Polskę i przyszłości Polek i Polaków; weto dla rozsądku i polskiej racji stanu.
- Otrzymałem dziś mailem pogróżki. Ktoś bardzo odważny grozi mi śmiercią i wysadzeniem biura w Gliwicach. Dziękuję @PolskaPolicja za reakcję. I chciałbym wierzyć, że @PK_GOV_PL rzetelnie się tą sprawą zajmie. To smutne jakich czasów doczekaliśmy. Ja, mimo wszystko, działam dalej!
- Wstrzymałem się od głosu nad rezolucją ws. praworządności razem z innymi posłami PO-PSL. Żadna sytuacja nie usprawiedliwia łamania zasad praworządności, bo to łamanie prowadzi do dramatów takich jak w Ukrainie.
- Thank you Madam President for honoring me, thank you dear Colleagues - MEPs and advisors. I am deeply moved and grateful. It's not a farewell, it's a beginning of a new chapter. Dziękuję 🫶
00:00 - Serdecznie dziękuję, Rafale! Za życzenia i ciepłe słowa. Ty też potrafisz łączyć ludzi, wiem to! Życzę Ci dużo siły, bo domyślasz się jaki byłby mój wymarzony prezent ;-)Dzisiaj prof. @JerzyBuzek obchodzi 80. urodziny! W swojej pracy codziennie pokazuje, że jest politykiem, który łączy, a nie dzieli i z szacunkiem traktuje politycznych oponentów. Po prostu człowiek z klasą – wszyscy możemy się od niego uczyć. Panie Profesorze, najlepsze życzenia!
- Radość, wzruszenie i ogromne zobowiązanie do dalszej pracy. Dziękuję the @parlimag, dziękuję koleżankom i kolegom z Parlamentu Europejskiego, dziękuję mojemu fantastycznemu zespołowi. #MEPAwards2020‼️ @JerzyBuzek europosłem roku 2020 ‼️ Były Premier i Przewodniczący PE, jako jedyny Polak odebrał nagrodę @Parlimag za nadzwyczajne osiągnięcia i bycie wzorem pracy parlamentarnej. Serdeczne gratulacje 👏👏👏🇵🇱🇪🇺 #MEPAwards2020
- #BalticPipe to dowód na to, że wygrywamy jako kraj, gdy 1) kolejni rządzący przestrzegają kultury kontynuacji kluczowych projektów - ponadpartyjnie i ponadpolitycznie 2) konstruktywnie korzystamy z obecności w #UE i jej wsparcia. #WspółpracaNieKonflikty #SztafetaNieSabotaż









